Pages

Monday 26 November 2012

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN



Tarikh : 24 April 2012
Hari : Selasa
Masa : 9.10 – 10.10 am
Kelas : Pendidikan khas 7
Mata pelajaran : Bahasa Melayu
Bilangan murid : 6 orang
Tajuk : Perkataan kvkvk
Hasil pembelajaran : Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
Mengeja sekurang – kurangnya tiga daripada lima perkataan yang mengandungi suku kata
 kv + kvk dengan  betul  dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid boleh membaca perkataan kvkv. Contoh : gigi, mata
Konsep : objektivisme
BBM: kad gambar, kad perkataan, lembaran kerja
Penerapan nilai : berusaha, keyakinan, ketekunan, bersungguh – sungguh
Kemahiran : 4.0 membaca
                                4.1 membina dan membaca suku kata
                                4.1.1 suku kata ( mengeja perkataan )

Langkah/ Masa
Isi Pelajaran
Aktivti Pengajaran Pembelajaran
Catatan
Aktiviti Guru
Aktiviti Murid
Set Induksi
Menyebut ciri – ciri katak
- Mengajuk bunyi katak
1.Guru menunjukkan  
   gambar katak.

2.Guru meminta murid
   mengajuk bunyi  
   katak
   beramai – ramai.
1.Murid diminta untuk
   menyebut ciri – ciri
   yang terdapat pada
   katak tersebut.

BBM : kad gambar katak
Nilai : berusaha


Perkembangan
Perkataan :
Semut
Katak
Lipas
Cicak
Tikus
1.Guru menunjukkan kad gambar perkataan kvkvk

2.Guru meminta murid menyalin perkataan tersebut di papan putih

3.Guru mengedarkan lembaran kerja

1.Murid mengeja
mengikut kad perkataan berdasarkan gambar mengikut guru

2.Murid mengeja secara beramai – ramai kemudian seorang demi seorang murid dengan bimbingan guru.

3,Murid menulis mengikut kad gambar yang ditunjukkan mengikut guru.

4.Murid diedarkan lembaran kerja

5.Murid diminta menulis perkataan yang sesuai berdasarkan gambar dengan bimbingan guru.

BBM : kad gambar
Kad perkataan,
Lembaran kerja
Nilai : keyakinan, bersungguh - sungguh

Penutup

1.Guru menunjukkan gambar katak dan meminta murid mengeja perkataan katak.

1.Murid mengajuk bunyi katak
Nilai : keyakinan








































Refleksi :

No comments:

Post a Comment